Služby

Diagnostika a Diagnostika FMS

Lidské tělo nám už při běžném pohledu podává samo o sobě velké množství informací. Jednoduše řečeno, diagnostikou zjišťuji, které svaly jsou zkrácené a měly být protahovány a naopak, které jsou oslabeny a je třeba je posílit. Diagnostika je určena všem, kteří chtějí vypracovat kvalitní tréninkový plán.
Začínáme vstupní konzultací, kde určím úplnou analýzu člověka a jeho cíl. Zjišťuji denní režim klienta, zdravotní stav, stravovací návyky a pohybové aktivity, popřípadě i svalové dysbalance. Důležitá je pro mě celková duševní pohoda klienta.
 

Tréninkový plán

Sestavení tréninkového plánu na míru má velký význam pro všechny cvičící, ať už se jedná o profesionály nebo kondiční sportovce. Svému snažení dodáte systematičnost a omezíte stagnaci. S kvalitním tréninkovým plánem se vyhnete „procházení po posilovně“ a váš trénink vás nikdy nebude nudit.
Mnoho lidí si pokládá otázku: „Jak bude vypadat můj trénink v posilovně?“. Začínáme vždy zahřátím a jednoduchými cviky pro zlepšení mobility těla. Následuje samotné cvičení a určení cviků, které jsou pro váš cíl nejvhodnější a nejúčinnější. Vyvarujete se tak častých chyb „samo-cvičenců. Tréninkovou jednotku zakončujeme závěrečným strečinkem a uvolněním svalů po námaze.
 

Strava

Chyby ve výživě společně s nedostatečnou fyzickou aktivitou jsou spolu s dalšími faktory příčinou současných civilizačních chorob. Vhodně zvolená strava napomáhá optimalizovat funkční pochody v těle a zároveň funguje jako prevence onemocnění. Stravovací plán tvořím každému klientovi na míru podle jeho potřeb. Nejedná se o drastické jednostranné diety, ale o vyvážený poměr jednotlivých živin. Vycházím z bazálního metabolismu a v jídelníčku zohledňuji i denní režim každého konkrétního člověka. Píši obvykle týdenní plán, ale po domluvě lze samozřejmě vytvořit i vícedenní jídelníček.
 

Tvarování postavy

Nadváha je v dnešní době velmi častým problémem, a to nejen v České republice. Nejenže roste počet obézních dospělých, neutěšená situace je také u dětí. Kombinací vhodných cviků a stravovacích doporučení dosáhneme jak redukce podkožního tuku, tak příznivého tvarování postavy. Nemusíte se bát, budování svalové hmoty není jen výsadou kulturistů. Vyšší podíl svalů ve vašem těle umožní lépe spalovat tukové zásoby. Pravidelným cvičením navíc zlepšujete činnost srdce a výkonnost plic. Postupnými úpravami tréninku zlepšíme i vaši kondici.
Zvláštním typem cvičení je senzomotorická stimulace. Jedná se o soubor cvičebních metod, při nichž odstraňujeme špatné pohybové návyky, svalové dysbalance a usilujeme o správné držení těla. Cílem je pomocí soustavy balančních cviků aktivovat hluboké svaly v těle, zlepšit držení těla a získat nové pohybové stereotypy.